Vrtić Pačija Škola

Predškolska Ustanova Pačija Škola je akreditovana predškolska Ustanova – vrtić, verifikovana od strane Ministarstva Prosvete nauke i tehnološkog razvoja koja je u sistemu subvencija grada Beograda.
Nalazimo se na opštini Palilula , u ulici Mirgorodska 14.
Praćenje savremenih tokova i potreba roditelja, fleksibilan pristup organizaciji rada, kvalitet, entuzijazam, kreativnost i stručnost, glavne su snage koje oblikuju rast i razvoj Ustanove.

Vrtićke Grupe

Rad je organizovan u skladu sa potrebama roditelja u vremenu od 6.30 do 18.00 časova radnim danom i to na sledeći način:

• obuhvat dece od 1 do 2 godine – mlađa jaslena grupa
  • obuhvat dece od 2 do 3 godine – starija jaslena grupa
  • obuhvat dece od 3 do 4 godine – mlađa vaspitna grupa
  • obuhvat dece od 4 do 7 godine – mešovita predškolska grupa

Obezbedili smo uslove koji zadovoljavaju vaspitno-obrazovne, zdravstvene i higijenske potrebe dece. Prostor vrtića je struktuiran i opremljen prema pedagoškim standardima i kriterijumima, u skladu sa Opštim osnovama predškolskog programa.

Dan u Pačijoj Školi

• 6.30 – 8.00: prijem dece
  • 8.00 – 8.30: jutarnja gimnastika
  • 8.30 – 9.00: doručak
  • 9.00 – 10.00: usmerene aktivnosti sa decom
  • 10.00 – 11.00: boravak na svežem vazduhu
  • 11.00 – 11.30: užina
  • 11.30 – 14.00: popodnevni odmor
  • 14.00 – 15.00: ručak, razvoj kulturno-higijenskih navika
  • 15.00 – 17.00: organizovane aktivnosti po centrima interesovanja

Organizacija prostora i aktivnosti

Prostor je organizovan i oplemenjen tako da je u funkciji vaspitno-obrazovnog rada, koji se realizuje u prostoru struktuiranom po centrima interesovanja:

• jezički centar
  • istraživački centar
  • manipulativni centar
  • likovni atelje
  • centar za fizičke aktivnosti
  • centar za muzičke aktivnosti

U sklopu vrtića nalazi se uređeno dvorište površine 368 m2 koje je opremljeno spoljnom igraonicom, igračkama i u funkciji aktivnosti na otvorenom prostoru.

U neposrednom okruženju vrtića nalaze se sportski centri – Sportsko-rekreativni centar Tašmajdan, Fudbalski klub BSK Borča, Kajakaški klub, Sportska hala Pionir kao i institucije u kojima deca imaju mogućnost autentičnog doživljaja i učešća u procesu stvaranja kulture – dečje pozorište ,,Duško Radović“, i Dečji kulturni centar Beograd, biblioteka “Milutin Bojić”.

U realizaciji programa nastojimo da uključujemo umetnike i stručnjake iz određenih oblasti u pojedinim programima i u procesu realizacije vaspitno-obrazovnog rada. Pored redovnih aktivnosti, Ustanova organizuje i druge oblike odmora i rekreacije u skladu sa interesovanjem dece i roditelja – vrtić u prirodi, izleti i ekskurzije.